KURZ VĚDOMÉHO VAŘENÍ

Datum konání kurzu

23.03.2023 - 26.03.2023

VĚDOMÉ JÍDLO

Každý jsme individuální bytost se svým příběhem, predispozicemi, potřebami i chutěmi. Naučit se dle své individuality řídit abychom dosáhli plného zdraví, lehkosti bytí, energie a radosti je něco, k čemu směřuje většina z nás.

Na tomto kurzu si budeme povídat nejen o tom, co máme všichni stejně; fungování lidského těla, procesy, které se v něm přirozeně dějí a vlivu základních složek stravy na tyto procesy. Ale budeme klást důraz i na to, co probíhá u každého z nás odlišně. To, co se nedá „našprtat“, ale dá se „navnímat“. Nemůžeme Vám říct, jak Vaše jedinečné tělo funguje, ale můžeme Vám předat nástroje, které my sami používáme k tomu, abychom si našli svou osobitou stravovací filozofii. Cílem je, abyste si i Vy našli ten svůj ideální dlouhodobě udržitelný životní styl, který Vám přinese to, co od života chcete. Ať je to zdraví, radost, síla, vitalita…cokoliv, co chcete je dosažitelné !

Prakticky se naučíme používat rostlinné základní suroviny – luštěniny, obiloviny, zeleninu, ovoce, ořechy, semena – a to tak, aby byli připravené správně a chutně. Naučíme se různé vychytávky pro každodenní život.

Připravíme si společně snídani pro ideální nastartování dne. Dále se naučíme vyrábět si vlastní výborné proteinové tyčinky bez aditiv a přidaného cukru – jen z přirozených surovin. Budeme fermentovat zeleninu = pickles, které je jako pohlazení pro náš mikrobiom, jehož důležitost nevynecháme ani na přednáškách. Připravíme si plnohodnotný rostlinný talíř a naučíme se formulku, jak si takový talíř vytvořit i doma, a to každý den jiný, pestrý a chutný! Nasbíráme si jarní divoké byliny, které rostou všude kolem nás, a ukážeme si jejich pestré využití a blahodárné benefity. Zmíníme se o superfoods, a jaké potraviny považujeme my jako super; ty, které by se na talíři měli objevovat pravidelně pro jejich nesčetné benefity.

Nevynecháme ani naši koncepci veganského stravování. Podíváme se na mýty vzniklé o veganství, její vhodnosti pro různé skupiny lidí, plnohodnotnosti, vyváženosti a pestrosti. Budeme poznávat nové suroviny, chutě, kombinace a spousta dalšího. Co je pro nás důležité je holistický pohled na život, žádné dogma.

Přijeďte hladoví po nových zážitcích, informacích a chutích! Bude toho plno na všech úrovních! 😊

Začátek je již ve čtvrtek: příjezd mezi 17.-18.00hod

Místo konání:
Organicfarm Soběsuky čp 85 , Nepomuk 33501.

Celková cena kurzu je 6900,-.
Zálohu 3900,– prosím pošlete převodem na účet: 123-1692530217/0100. Jako text uveďte svoje jméno a příjmení s názvem kurzu. Je to vaše potvrzení účasti.

PROGRAM bude upřesněn na místě.

Těšíme se na vás v našem ráji:-)

Mariana, Janina a Vašek Sil.