Motivy léta akvarelem výtvarný kurz

Datum a čas konání kurzu

13.08.2020 - 16.08.2020 (Celý den)

Kurz je určený jak pro začátečníky, tak pro pokročilé.
Začátek čtvrtek večer, ukončení neděle dopoledne. Setkání je naplánované na dva celé dny (pátek a sobota). K tomu příjezd a začátek už ve čtvrtek navečer tak, abychom se mohli společně naladit a porozhlédnout po okolí.
Na tomto kursu se budeme věnovat jednotlivým akvarelovým technikám a letním motivům. Každá část kursu bude obsahovat několik ukázek techniky tak, aby účastníci viděli malbu naživo a mohli si předvedenou techniku hned vyzkoušet. Vyzkoušíme nejprve techniku malby mokrým na suché, dále mokrým do mokrého podkladu a také suchým štětcem do suchého podkladu. Dále si předvedeme techniku míchání barev přímo na papíru a využití efektu jejich organického prolínání v případě, že je barva neředěná. Témata budou jarní, a to rostliny, zvířata a všechno, co roste v centru a jeho okolí. Podle libosti bude možné malovat dle živé předlohy nebo četných fotografií, které budou k dispozici. Pokročilí i začátečníci budou moci malovat tempem odpovídajícímu jejich úrovni. Kurs je veden individuálním přístupem s cílem podpořit každého účastníka v jeho malířském směru.
Na jógové cvičení si vezměte vhodné oblečení. Boty nepotřebujete, cvičíme bosi. Přibalte cvičební karimatku, dečku, mikinu, polštářek. Pokud cokoliv nemáte, je možné si v centru v omezeném množství zapůjčit. Cvičit se bude vždy ráno před snídaní v pátek a v sobotu. Cvičení povede Jana Silovská.
Pro velký úspěch na předchozích kursech jsme na nedělní ráno před snídaní zařadili dýchání podle Wima Hofa, které povede Václav Silovský. Na toto cvičení vám postačí vybavení, které budete mít s sebou na jógu.
Strava je veganská, pochází ze zahrady Organicfarm nebo od kolegů farmářů nebo je bio původu. Pokud máte jiné stravovací omezení, prosíme o informaci předem. Je zde možnost koupit si pro večerní posezení sladké i slané pochutiny, bio víno atd.

K dispozici jsou dvojlůžkové pokoje v externí budově. Ubytování je vybudované z čistě přírodních materiálů – včetně matrací a lůžkovin, také bez alergenních složek (jen bavlna, kokos, konopí). Klid navozuje také nepřítomnost wifi v celém areálu. Zároveň prosíme o maximální možné vypnutí mobilních telefonů, zejména v době spánku. Sociální zázemí je společné (4 toalety a 4 sprchy).

VEDENÍ KURSU
Akvarel: Jana Gregorová www.janagregorova.cz
Jóga (pátek, sobota): Jana Silovská,
Dýchání podle Wima Hofa (neděle): Václav Silovský

Cena: 4600 Kč (ubytování, strava, cvičení, malování). Výtvarné potřeby vhodné pro kurs možno poskytnout na místě za cenu 200 Kč.

Rezervace na email: vaclav.s@organic-farm.cz.
Místo je rezervováno zaplacením zálohy 2000 Kč na číslo účtu 123-1692530217/0100. Do poznámky uveďte akvarel květen+jméno. Záloha je nevratná. Pokud se účastník po uhrazení zálohy nemůže zúčastnit kursu, v případě využití jeho místa náhradníkem je možné zálohu převést jednou na další termín.

Dotazy:
Pokud budete mít dotazy k malování, můžete psát na email gregorova.jana@seznam.cz.