Kurz otužování a dýchání podle metody Wim Hof

Datum a čas konání kurzu

10.12.2020 - 13.12.2020 (Celý den)

Popularita této metody se šíří světem, a to z jednoho důvodu: OPRAVDU FUNGUJE.

Vliv dýchání na náš organismus má mocné účinky. Při tomto stavu hlubokého dýchání se v těle dějí až transformativní proměny na úrovni hmotného těla i samotné duše. Je to léčivé, očistné, oblažující, inspirativní a v zásadě jednoduché. Je možné praktikovat individuálně, ale v počátcích je lepší být vedený a využít energie skupiny.
Otužování – postupné, nenucené, ovlivňuje kompletně celý vaskulární systém, nervový systém, svalový systém, má výrazný pozitivní vliv na imunitní systém i na zamezení tvorby zánětů v těle a mnoho dalšího. Pocity euforie, radosti, svěžesti a štěstí je normálním projevem, což prožívá každý člověk po každém otužování. Energie, která vpluje do těla je pak po celý den cítit ve všech činnostech, které provádíme. Studená voda, od 18°C níže pro vliv otužování již plnohodnotně funguje. Ledová voda, která má zpravidla od 1° až do ca 5°C, má samozřejmě rychlejší efekt. Pobyt může být kratší, ale vždy alespoň 2 minuty. Právě v tomto zimním období, kdy je nízká teplota vzduchu, vody, někdy i sníh, je celkově více vnímán rozdíl teplot, radost z překonání svého dosavadního nastavení či zkušenosti.
Túra do přírody v šortkách v nízké teplotě je varianta otužování vzduchem. Toto je další část metody, kdy dokážeme sami sobě, díky správnému nastavení a koncentraci mysli, co je možné. Účinky jsou stejně blahodárné.

Náplň kurzu:
Hlavní náplní budou všechny složky metody: pobyt ve vodě, dýchací techniky, trénink správného nastavení mysli. Dále vás čeká túra do lesa jen v šortkách (a obutí), cvičení jógy pro posílení těla, mysli i ducha jako nedílná součást této metody, teoretické přednášky o celé metodě, vlivu dýchání na naše zdraví, i celkovém přístupu k výživě pro dosažení rovnováhy a zdravého, vitálního těla, tematické dokumenty a film, cvičení venku i uvnitř.
Zároveň bude příležitost se uvolnit z běžného zaběhnutého režimu, zrelaxovat v čistém prostředí našeho centra, včetně spánku v domečcích z přírodních materiálů, jíst zdravou, chutnou a veganskou stravu. Prostě si užít pohodu a zároveň zažít něco úplně nového. Zásadní je i možnost zažít ve skupině a pod vedením metodu, pocházející z přírody, na vlastní „kůži“ a výrazně tak ovlivnit svůj život k lepšímu prožitku štěstí, síly a radosti.

Cílem kurzu:
Uvěřit vlastní síle, naučit se vytvářet stav dokonalého zdraví, který si můžeme přivodit úplně sami a jednoduše. Dokázat si pomoci se svými problémy, a to fyzickými, psychickými, vztahovými, pracovními…dokáže to každý. Tento kurz je příležitost posunout svoje skryté hranice a schopnosti, které jsou v každém z nás, jen je probudit a začít využívat.
Kurz vedu osobně. Po absolvování týdenního kurzu v Polsku před dvěma lety, pod vedením Wim Hof instruktorů jsem do současné doby praktikoval dýchací cvičení a pravidelné otužování, včetně vedení mnoha skupin na našich kurzech, převážně při hlubokých dýchacích cvičeních, ale také při prvním otužování a pobytu v ledové vodě.
Nadstavbové přednášky o celkovém zdravém přístupu k životu a vlastnímu tělu, stejně tak trénink nastavení mysli, čerpám z mnohaletých zkušeností, z meditačních a transformativních kurzů, které jsem sám absolvoval, ale také z těch, které sám vedu.

Mým cílem je:
Inspirovat co nejvíce lidí, kteří následně mohou praktikovat metodu sami kdykoliv a kdekoliv. Předat maximum z toho, co sám praktikuju pro zdravý a šťastný život, bez závislosti na ostatních, na systému, na čemkoliv…

„Když dáte člověku rybu, nakrmíte ho pro tento den. Když ho naučíte ryby chytat, nasytíte ho na celý život.“ přísloví

! Kurz je vhodný i pro ty, kteří nemají vůbec žádnou zkušenost s otužováním, tak s dýcháním. Díky kurzu má každý možnost získat informace a osobní zkušenost a pak již může podle svého pokračovat dál. !
Naopak kurz není vhodný pro lidi s problémy s vysokým krevním tlakem, nebo nemocným srdcem. V těchto případech by měl svůj záměr konzultovat nejprve s lékařem!

Přihlášení:
napište váš požadavek na mail: vaclav.s@organic-farm.cz.
Na váš mail pošlu informace a dotazník. Následně pak zašlete zálohu s vašim jménem a termínem kurzu.
V případě jakýchkoliv dotazů můžete volat na můj tel.: 739233244.

Místo konání:
Organicfarm Soběsuky 53, Nepomuk.
Cena kurzu je: 3400,- kč (s dph) převodem na účet: 123-1692530217/0100. Jako text uveďte svoje jméno a příjmení. Je to vaše potvrzení účasti.
Last minute sleva 1000,- kč bude odečtena z doplatku!
Ubytování je 1350,- kč, 3 noci ve dvoulůžkových pokojích.
Strava je 1350,- kč, začíná ve čt večeří a končí nedělním obědem.
Strava je čistá – veganská, bez rafinovaných cukrů, k dispozici čistá voda, bylinkový čaj. Snídaně, oběd/dezert a večeře.
Kurz začíná ve čtvrtek společným setkáním mezi 17.30 až 18.30 hod, kdy se můžete ubytovat.
Večeře od 18.30 hod.
V 19.00 hod začíná společný program.

S sebou si přivezte:
Plavky, pohodlné oblečení na sezení, ležení, raději více variant, spacák, deku a polštář, karimatku. Taktéž si vezměte oblečení na venkovní procházky, vhodné do terénu včetně teplé čepice. Batoh na oblečení, které si vezmeme s sebou na túru, pro možnost oblečení po dosažení cíle. Hygienické pomůcky, ručník, termosku na čaj do batůžku.