TOUCH TERAPHY – vědomý dotek, meditace, yoga

Datum konání kurzu

26.05.2023 - 28.05.2023

Nádech, výdech, JARO!

V čase, kdy jaro vrcholí a tak omamně voní lučním kvítím a příslibem dlouhých letních večerů, vás Baru a Veru srdečně zvou na tři dny jógy, meditace a vědomého doteku. Během částečného ústraní budeme v krásném prostředí Organic Farm různými způsoby skrze pohyb, dech a dotek kultivovat bdělost a spočívání v prosté přítomnosti.

KDE:
Organicfarm Soběsuky 85, 335 01
(Z Plzně směr Písek cca 34 km. Na začátku Nepomuka odbočka doprava, poté 3 km směr Neurazy, na konci vesnice Soběsuky vlevo)
www.organic-farm.cz

KDY:
26.– 28.5. 2023

(program bude začínat v 18:00, přijíždět můžete kdykoliv po 15 hod.)

STRAVA:
Veganská. V případě konkrétních alergií nebo dietních omezení prosím upřesněte s registrací.

CENA:
4900 Kč
(zahrnuje ubytování, tři jídla denně, workshopy a všechny vedené lekce)

PROVEDOU VÁS:
Bára Tenčlová (meditace a vědomý dotek) a Veronika Bílá (meditace a jóga)

PŘIHLÁŠENÍ:
Na emailu info@touchtherapy.cz.
Více informací na https://touchtherapy.cz/retreat_jaro/

K účasti nemusíte mít předchozí meditační ani jógovou zkušenost. Pokud byste se chtěli na cokoliv zeptat nebo měli pochybnosti, jestli je pro vás ústraní vhodné, neváhejte se nám ozvat na email. Stejně tak prosíme, pokud byste měli nějaké fyzické či duševní nerovnováhy/obtíže, o kterých bychom měli vědět, napište nám na info@touchtherapy.cz

“Možná zkoušíme meditovat, abychom našli klid mysli a myslíme si, že to neděláme dobře, když prožíváme bouře vlastních myšlenek a pocitů. Nemusíme se ale snažit o násilné utišení mysli – meditace znamená prosté přítomné bytí s myslí, jaká je. Skutečný klid přijde, když najdeme lehkost v čemkoliv, co právě prožíváme. Ať už je naše mysl tichá nebo hektická, klidná nebo rozrušená, napjatá nebo uvolněná.”

 – Mingyur Rinpočhe –

O Báře:

Po protančených létech a času porůzných otevírání vědomí se Bára uchýlila pod křídla báječného učitele Yongey Mingyur Rinpočheho, pod jehož vedením sedmým rokem praktikuje tibetský buddhismus. Svou meditační praxi a to, čím se živí, propojuje v prostoru Touch Therapy, kde skrze vědomý dotek a přijetí toho, co je, pomáhá ostatním utišit svou mysl a najít cestu k sobě samým skrze ticho a klid. V současné době je ve dvouletém výcviku kranio-sakrální biodynamiky, pro kterou se nadchla a vnímá její obrovský léčivý potenciál na mnoha úrovních. Bára by si přála mít ocásek, aby mohla mimoděk šimrat lidi v tramvaji za krkem. Ásanu teď ve své praxi vnímá jako přípravu těla pro dýchání a sezení. V Báře plane především element ohně, který se krásně pojí s tím Verunčiným.

O Veru:

Veru se jógy a meditace v různých formách a podobách dotýká už od doby, kdy v Čechách byly k dostání jen jógové bločky ze stavebního polystyrenu. Od té doby se událo mnohé a praxe (i jógové pomůcky) prošly značnou proměnou. Za veškeré dosavadní znalosti a zkušenosti Veru vděčí především rodině Mohanových (Svastha Yoga), Lucii Königové (spolu s dalšími lektory výcviku Jóga jako vědomá cesta) a Susi Hately. Mysl zkoumá a nechává spočívat pod fantastickým vedením tibetského učitele meditace Yongey Mingyur Rinpočheho a dalších tibetských mistrů. Ve vlastní praxi i v práci s ostatními preferuje jemnost, přirozené plynutí, hravé budování vnitřní síly a stability a ochotu vnímat a prožívat vše, co se právě děje.