WIM HOF metoda – Kurz dýchání a otužování

Datum konání kurzu

21.11.2024 - 24.11.2024

„Když dáte člověku rybu, nakrmíte ho pro tento den. Když ho naučíte ryby chytat, nasytíte ho na celý život.“ přísloví
Jsi silnější, než si myslíš, že jsi. Wim Hof

Aktuální možnost zakoupení dárkové poukázky.

DECHU je ukryto tajemství našeho života. Chceš ho najít?

Každý má možnost zažít a dosáhnout stavu plného zdraví, hlubokého štěstí a trvalé spokojenosti.
Avšak největším nepřítelem člověka je pohodlný způsob života. Dnešní společnost doslova trpí nedostatkem nedostatku. A tak se naše tělo stává mnohem více ochablým a choulostivým k nemocem. Odklonili jsme se až příliš od přirozených mechanismů přírody a také od sebe samých. Abychom se vrátili do stavu, který by měl být normální součástí našeho života, musíme najít zpět cestu k sobě a rovnováze. A to můžeme, díky vystoupení z naší komfortní zóny. Vědomě, kontrolovaně a postupně. Tak, aby nám to přineslo pozitivní přínos ve fyzické i duševní úrovni.
Tato mocná, ale v zásadě jednoduchá metoda pomohla již mnoha lidem najít pevnější zdraví, více energie, lepší náladu, větší sílu, pocit štěstí i radosti. Každý kdo najde odvahu, bude odměněn. Jen musíš sám v sobě najít sílu se rozhodnout a udělat první krok.

Metoda se skládá ze 3 pilířů:

Správné dýchání

I když se každý den nadechneme více než 20 000x, většina z nás to činí nevědomě, mělce a bez povšimnutí. Náš dech však bezprostředně zrcadlí naše aktuální rozpoložení. Vědomé dýchání zvyšuje naši energii, snižuje stres a umožňuje dělat kvalitnější rozhodnutí.

Vědomé otužování

Otužování má blahodárné účinky na celý náš kardiovaskulární systém a přináší mnoho dalších zdravotních benefitů. Pravidelné vystavování se chladu nám pomáhá znovu obnovit naši hnědou tukovou tkáň a spálit část našeho bílého tuku.

Nastavení mysli – trénink vůle

Jako lidské bytosti jsme byli stvořeni jako komplexní vzájemně propojený systém. Tělo nemůže fungovat bez mysli a nejde to ani opačně. Síla a schopnosti naší mysli jsou daleko větší, než si dovedeme představit.

Pokud se rozhodneme změnit svůj život, tak to prostě zvládneme!

Wim Hof metoda má silně pozitivní vliv na mnoho pochodů v těle, zahrnující tyto systémy:

 1. Nervový systém
 2. Dýchací systém
 3. Endokrinní systém
 4. Kardiovaskulární systém
 5. Imunitní systém

Dále pak má vliv na: redukci stresu, potlačení zánětu, zvýšení pH, zvýšení fyzické energie a sportovního výkonu, životní síly, kvalitu spánku, snížení váhy, zlepšení nálady, zklidnění emocí, psychickou i fyzickou odolnost, zvýšenou soustředěnost, rozšířené vnímání, termoregulaci našeho těla, a dále vede ke zbystření a projasnění, atd.

Náplň kurzu:

 • Získání základních i všeobecných informací o metodě – 3 pilíře.
 • Praktická dechová cvičení.
 • Vědomé otužování.
 • Získání nástrojů pro každodenní dýchání s pozitivním vlivem na naše zdraví. Butejkova metoda – Oxygen Advantage.
 • Cvičení yogy pod vedením mé ženy Janiny.
 • Lesní tůra do blízkého okolí jen v šortkách.
 • Inspirativní promítání tematických dokumentů.
 • Společná sauna.
 • Veganská strava.
 • Focení celého průběhu setkání.


Cílem kurzu:
Uvěřit vlastní síle, probudit a posunout svoje hranice a schopnosti, které jsou ukryté v každém z nás. Dostat se do rovnováhy a vrátit se do přirozených tělesných stavů.
Stát se tou nejlepší verzí sebe sama.
Probudit v sobě „vnitřní oheň“.
Uvěřit v moc našich myšlenek a sílu rozhodnutí.
Naučit se sám praktikovat různé dýchací metody pro každodenní život a naše zdraví.
Díky osobnímu hlubokému zážitku a teoretickým přednáškám vědět, jak dále sám v metodě pokračovat a stále tak získávat mocný vliv s pozitivním dopadem na naší bytost.
Pochopit, že pouze my sami můžeme udělat pro sebe nejvíc, bez ohledu na okolnosti.
A jako bonus, zažít ve skupině skvělých a stejně odhodlaných lidí nezapomenutelné chvíle, a někdy i pokračující přátelství.

O mně:
jmenuji se Václav Silovský.
Od malička jsem měl vztah k přírodě a přirozenému pohybu, jako bylo lezení na stromy, běhání v lese a všechny ty klukovské vesnické aktivity. Otužoval jsem se tím, že jsem chodil „nalehko“. Vnitřně jsem cítil, že mi to dodává sílu a zdraví. Velmi brzy jsem začal díky mému otci sportovat a stal jsem se tak na mnoho let zápasníkem ve volném stylu. Tento svět mi zásadně ovlivnil život. Zpětně jen vidím, jaká škoda byla, že mi nikdo nenaučil správně dýchat a lépe využívat svojí mysl. Až v posledních ca 10 letech jsem díky osobní hluboké transformaci začal pohlížet na svět a taky na svoje tělo a jeho schopnosti úplně jinak. Vycházím také z přirozené získané zkušenosti ze samotného života: z dlouhého manželského vztahu, z výchovy 4 dětí, z podnikání a v poslední řadě z provozování našeho společného centra Organicfarm, kde pořádáme vlastní kurzy, a také umožňujeme jiným skupinám zažít v našem prostoru ráje permakulturní zahrady svůj čas.
O samotné metodě jsem se dozvěděl před ca 4 lety a téměř ihned jsem odjel na mojí první hlubokou zkušenost do Polska na týdenní kurz Wima Hofa. To ve mě vyvolalo ještě hlubší zájem se v tomto dále rozvíjet a své schopnosti i znalosti rozšiřovat. Během dvou let, jsem si udělal slušnou představu o možnostech, které metoda nabízí, stejně tak o vedení lidí, a následně završil oficiální certifikací WH metody opět v Polsku.
Od té doby jsem hrdým členem obrovské „rodiny“ našinců, kteří celým svým srdcem a entusiasmem šíří tuto metodu dál do všech koutů světa. S jediným cílem. Co nejvíce pomoci ostatním lidem najít to, co hledají a možná o tom ještě sami ani neví:)


Kurz je vhodný
i pro ty, kteří nemají vůbec žádnou zkušenost s otužováním ani s dýcháním.
! – Pokud máš problémy s vysokým krevním tlakem, nebo nemocným srdcem, měl bys svůj záměr konzultovat nejprve s lékařem, ale i přes případná omezení a nedoporučení je možné se kurzu účastnit a mít tak možnost pochopit souvislosti a zlepšit tak svůj stav!
Kurz není vhodný pro těhotné ženy, ale nevylučuje se jejich účast z hlediska získání mnoha cenných informací. Stejně tak ti, co trpí epilepsií.

Přihlášení:
Napište váš požadavek na mail: vaclav.s@organic-farm.cz, nebo vyplňte formulář níže.
Následně pak zašlete zálohu s vašim jménem a termínem kurzu.
V případě jakýchkoliv dotazů  a nejasností můžete volat na můj tel.: 739233244.

Místo konání:
Organicfarm Soběsuky 85, Nepomuk 35501.
Celková cena je: 8900,-
Záloha je ve výši 4000,– kterou prosím zašlete převodem na účet: 123-1692530217/0100. Jako text uveďte svoje jméno a příjmení. Je to vaše potvrzení účasti. Doplatek ve výši 4900,– se platí až na místě.
Záloha je vratná v plné výši do 1 měsíce před konáním kurzu. V dalších dnech je možné zálohu pouze přesunout na další termín, nebo poslat za sebe náhradu.
Kurz začíná ve čtvrtek společným setkáním od 17.00 do 18.30 hod.
V 19.00 hod začíná společný program.
Ukončení setkání je v neděli kolem 14.00 hod.

 

A co říkají po absolvování kurzu někteří účastníci?
Jen malý výběr z mnoha úžasných zpětných vazeb:

Byla jsem zvědavá, jaký na mě bude mít setkání dopad ve všedním životě a já se vůbec nepoznávám😊 Miluju veganský jídlo, chci vařit – kdo mě zná, neuvěřil by, těším se z ledu a obecně cítím i větší vnímavost. Úžasný dopady kurzu, opravdu. Eva Š.

Já byla vždycky blázen, ale že ze mě uděláte ještě většího😊, to jsem nečekala a za to moc děkuju. Dana B.

..Já mám pocit, že jsem z toho společného víkendu pořád „zhulená“, jako na příjemný vlně pohody, klidu, relaxace a lásky. Tereza N.

Bylo to úžasné, byla to jízda plná emocí, tušil jsem, že to bude silné, ale ne, že až tak. Robert F.

Můj život se kompletně změnil, transformovala se každá buňka mého těla. Byla to neuvěřitelná a vesmírná jízda. Děkuji z celého srdce. Kamil Š.

Má kamarádka by k vám taky ráda přijela ❤️ po návalu mých emocí a dojmů z celého pobytu mi napsala:
„No hele, děkuju ti moc… už teď najednou cítím takovou motivaci!! Tohle ve mně probouzí spoustu věcí ♥️🙏🏼 už jen toto sdílení“. Kateřina H.

Ahoj přátelé, tak I já krátce shrnu svůj 1.týden. Sprcha denně, 3x dýchání, procházky bosky a dnes jsem si vylámal díru a ponořil se 😉 Ještě bych rád dodal něco navíc, co by vás mohlo pobavit: 0 cigaret, židle v práci nastavena na správný posez, aby bránice byla uvolněná, vědomé dýchání nosem s mírnými zádržemi, nesladím kávu, v outlooku zablokován čas na dýchání (v dny, kdy home office), v ložnici klasický budík (no mobil) a v lednici tofu párky, tofu pomazánky a violife camembert flavour..prostě změna 👍 Petr D.

Slova, která znějí často z úst účastníků na konci setkání:
Sebepřijetí, odvaha, láska, celistvost, smích, všechno a nic, propojení, inspirace, vnímání sebe, vážit si maličkostí, utvrzení,že jsem na dobré cestě, naslouchání, odpočinutí, klid, motivovaná k józe, vděčnost, spánek, spokojenost, rovnováha, jemnost, naladěnost, uvolněné emoce, netlačení…

 Tématické odkazy k Wim Hof metodě:

Oficiální webové stránky WHM: https://www.wimhofmethod.com/
Novinky ze světa WHM: https://www.wimhofmethod.com/news

Základní studie o vlivu na imunitní systém:

Michigan study „Brain over Body“:

Příběh o zvládnutí chemoterapie a rakoviny:

 


 

Rezervace

Wim Hof metoda 21. - 24.11.2024

8 900,- Kč