Wim Hof – kurz otužování a dýchání

Datum a čas konání kurzu

08.12.2022 - 11.12.2022 (Celý den)

„Když dáte člověku rybu, nakrmíte ho pro tento den. Když ho naučíte ryby chytat, nasytíte ho na celý život.“ přísloví
Jsi silnější, než si myslíš, že jsi. Wim Hof

Popularita této metody se šíří světem, a to z jednoho důvodu: OPRAVDU FUNGUJE. Po zkušenostech z kurzů je dýchání a otužování silně transformativní proces, pro každého trochu jinak, ale nikdo z kurzu neodjede stejný jako když přijel:-)
Tento kurz vedu osobně – Václav Silovský, jako certifikovaný instruktor Wim Hof metody.

Vliv dýchání na náš organismus má mocné účinky. Při tomto stavu hlubokého dýchání se v těle dějí  proměny na úrovni hmotného těla i samotné duše. Je to léčivé, očistné, oblažující, inspirativní a v zásadě jednoduché. Je možné praktikovat individuálně, ale v počátcích je lepší být vedený a využít tak energie skupiny.
Otužování – postupné, nenucené, ovlivňuje kompletně celý vaskulární systém, nervový systém, svalový systém, má výrazný pozitivní vliv na imunitní systém i na zamezení tvorby zánětů v těle a mnoho dalšího. Pocity euforie, radosti, svěžesti a štěstí je normálním projevem, což prožívá každý člověk po každém otužování. Energie, která vpluje do těla je pak po celý den cítit ve všech činnostech, které provádíme.
Túra do přírody v šortkách v nízké teplotě je varianta otužování vzduchem. Toto je další část metody, kdy dokážeme sami sobě, díky správnému nastavení a koncentraci mysli, co je možné. Účinky jsou stejně blahodárné.

Náplň kurzu:
Hlavní náplní budou všechny složky metody: pobyt ve vodě, dýchací techniky včetně metody „oxygen advantage“, trénink správného nastavení mysli. Dále vás čeká túra do lesa jen v šortkách (a obutí), cvičení jógy pro posílení těla, mysli i ducha jako nedílná součást této metody, teoretické přednášky o celé metodě, vlivu dýchání na naše zdraví, i celkovém přístupu k výživě pro dosažení rovnováhy a zdravého, vitálního těla, tematické dokumenty a film, cvičení venku i uvnitř.
Zároveň bude příležitost se uvolnit z běžného zaběhnutého režimu, zrelaxovat v čistém prostředí našeho centra, včetně spánku v domečcích z přírodních materiálů, jíst zdravou, chutnou a veganskou stravu. Prostě si užít pohodu a zároveň zažít něco úplně nového. Zásadní je i možnost zažít ve skupině a pod vedením metodu, pocházející z přírody, na vlastní „kůži“ a výrazně tak ovlivnit svůj život k lepšímu prožitku štěstí, síly a radosti.
Součástí víkendu je i společná sauna.

Cílem kurzu:
Uvěřit vlastní síle, naučit se vytvářet stav dokonalého zdraví, který si můžeme přivodit úplně sami a jednoduše. Dokázat si pomoci se svými problémy, a to fyzickými, psychickými, vztahovými, pracovními…dokáže to každý. Tento kurz je příležitost posunout svoje skryté hranice a schopnosti, které jsou v každém z nás, jen je probudit a začít využívat.
Naučit se dýchací metody Oxygen Advantage, což má na náš zdravotní stav enormní vliv a dopad na mnoho procesů v těle. Tato metoda je ideální kombinace s Wim Hof metodou a lze ji praktikovat denně. Již po krátké době může výrazně ovlivnit naší energii a celkové zdraví.
Nadstavbové přednášky o celkovém zdravém přístupu k životu a vlastnímu tělu, stejně tak trénink nastavení mysli, čerpám z mnohaletých zkušeností, z meditačních a transformativních kurzů, které jsem sám absolvoval, ale také z těch, které sám vedu.

Mým cílem je:
Inspirovat co nejvíce lidí, kteří následně mohou praktikovat metodu sami kdykoliv a kdekoliv. Předat maximum z toho, co sám praktikuju pro zdravý a šťastný život, bez závislosti na ostatních, na systému, na čemkoliv…

Kurz je vhodný i pro ty, kteří nemají vůbec žádnou zkušenost s otužováním, tak s dýcháním. Díky kurzu má každý možnost získat informace a osobní zkušenost a pak již může podle svého pokračovat dál.
Lidi s problémy s vysokým krevním tlakem, nebo nemocným srdcem, by měli svůj záměr konzultovat nejprve s lékařem, ale i přes případná omezení a nedoporučení je možné se kurzu účastnit a mít tak možnost pochopit souvislosti a zlepšit tak svůj stav!:)
Kurz není vhodný pro těhotné ženy, ale nevylučuje se jejich účast z hlediska získání mnoha cenných informací.

Přihlášení:
napište váš požadavek na mail: vaclav.s@organic-farm.cz.
Následně pak zašlete zálohu s vašim jménem a termínem kurzu.
V případě jakýchkoliv dotazů  a nejasností můžete volat na můj tel.: 739233244.

Místo konání:
Organicfarm Soběsuky 85, Nepomuk 35501.
Cena kurzu je: 4600,-  a platí se hotově až na místě.
Cena za ubytování a stravu je: 3900,-. 3 noci ve dvoulůžkových pokojích. Začíná ve čt večeří a končí nedělním brunchem.
Strava je čistá – veganská, bez rafinovaných cukrů, k dispozici čistá voda, bylinkový a zázvorový čaj.
Záloha je ve výši 3900,– převodem na účet: 123-1692530217/0100. Jako text uveďte svoje jméno a příjmení. Je to vaše potvrzení účasti.
Záloha je vratná v plné výši do 1 měsíce před konáním kurzu. V dalších dnech je možné zálohu pouze přesunout na další termín, nebo poslat za sebe náhradu.
Kurz začíná ve čtvrtek společným setkáním mezi 17.30 až 18.30 hod, kdy se můžete ubytovat.
Večeře od 18.30 hod.
V 19.00 hod začíná společný program.

S sebou si přivezte:
Plavky, pohodlné oblečení na sezení, ležení, spacák – pro pohodlí a teplo při dýchání, nebo jen deku (může být vlastní polštářek), podložku (jogamatku či karimatku). Prostěradlo, poncho, nebo velký ručník do sauny. Taktéž si vezměte oblečení na venkovní procházku, vhodné do terénu včetně teplé čepice (rukavice). Batoh na oblečení, které si vezmeme s sebou na túru, pro možnost oblečení po dosažení cíle. Šortky, ženy vrchní část, pro venkovní formu otužování vzduchem při procházce do přírody. Hygienické pomůcky, ručník, termosku na čaj do batůžku.

Průběh kurzu je focen a každému účastníku bude následně zaslán odkaz pro stažení.