Výtvarný kurz

Datum konání kurzu

11.05.2023 - 14.05.2023

Začátek ve čtvrtek večer, ukončení neděle dopoledne.
Setkání je naplánované na dva celé dny (pátek a sobota). K tomu příjezd a začátek už ve čtvrtek navečer tak, abychom se mohli společně naladit. Ukončení je v neděli dopoledne po brunchi závěrečným sdílením.

KDE:
Organicfarm Soběsuky 85, 335 01
(Z Plzně směr Písek cca 34 km. Na začátku Nepomuka odbočka doprava, poté 3 km směr Neurazy, na konci vesnice Soběsuky vlevo)
www.organic-farm.cz

PRO KOHO:
Kurz je určený jak pro začátečníky, tak pro pokročilé.

CO:
Akvarelový kurz v prostředí moderního rodového statku v krásné pošumavské krajině jižně od Plzně. Počítáme s ranní lehkou jógou na protažení těla a podpoření kreativity. Malovat budeme v čisté přírodě s příjemným moderním zázemím.

CENA:
Akvarelový kurz: 2700 Kč.
Ubytování, stravování, jóga, dýchání: 3900 Kč.
Výtvarné potřeby vhodné pro kurz možno poskytnout na místě za cenu 200 Kč.

REZERVACE A PLATBA ZÁLOHY:
Rezervace na emailu: gregorova.jana@seznam.cz.
Místo je závazně rezervováno zaplacením zálohy 3900 Kč na číslo účtu: 4203706319/0800.
Do poznámky uveďte akvarel únor+jméno. Záloha je vratná do 1 měsíce před konáním kurzu. V dalších dnech je možné v případě využití místa náhradníkem zálohu přesunout na další termín kurzu. Doplatek se hradí na místě v hotovosti.

VEDENÍ KURZU
Akvarel: Jana Gregorová www.janagregorova.cz
Jóga (pátek, sobota): Jana Silovská, dýchání podle Wim Hofa (neděle): Václav Silovský – instruktor metody

PODROBNOSTI:
Malování akvarelem
Na tomto kurzu se budeme věnovat jarním motivům, které nádherný měsíc květen nabízí. Pobyt na rodovém statku přináší díky kontaktu s přírodou nepřeberné množství vjemů. Tuto možnost využijeme a budeme se nejprve věnovat rostlinám, které v tomto měsíci rostou. Úvodní cvičení podpoří individuální vnímání a jemné napojení na místo, ve kterém budeme pobývat a tvořit. Začátečníci si v úvodní části procvičí základy akvarelu, tak aby mohli základní techniky hned následně využít prakticky. Dále se zaměříme na akvarelovou techniku do mokrého podkladu. Ukážeme si, jak míchat barvy přímo na papíru a využít efekt jejich organického prolínání v případě, že je barva neředěná.  Z dostupných rostlin si složíme kytici a lektorka předvede tipy, jak kytici namalovat. Další den jsou na programu akvarelové experimenty s využitím souvisejících akvarelových médií. Pokročilí i začátečníci budou moci malovat tempem odpovídajícímu jejich úrovni. Kurz je veden individuálním přístupem s cílem podpořit každého účastníka v jeho malířském směru.

Jóga a dýchání:
Na jógové cvičení si vezměte vhodné oblečení. Boty nepotřebujete, cvičíme bosi. Přibalte cvičební karimatku, dečku, mikinu, polštářek. Pokud cokoliv nemáte, je možné si v centru v omezeném množství zapůjčit. Cvičit se bude vždy ráno před snídaní v pátek a v sobotu. Cvičení povede Jana Silovská.

Na nedělní ráno před snídaní jsme zařadili dýchání podle Wima Hofa, které povede Václav Silovský.  Na toto cvičení vám postačí vybavení, které budete mít s sebou na jógu.

Stravování:
Strava je veganská, pochází ze zahrady Organicfarm nebo od kolegů farmářů nebo je bio původu. Pokud máte jiné stravovací omezení, prosíme o informaci předem. Je zde možnost koupit si pro večerní posezení sladké i slané pochutiny, bio víno atd.

Ubytování:
K dispozici jsou dvojlůžkové pokoje v externí budově. Ubytování je vybudované z čistě přírodních materiálů – včetně matrací a lůžkovin, také bez alergenních složek (jen bavlna, kokos, konopí). Klid navozuje také nepřítomnost wifi v celém areálu. Zároveň prosíme o maximální možné vypnutí mobilních telefonů, zejména v době spánku. Sociální zázemí je společné (4 toalety a 4 sprchy).

Dotazy

Pokud budete mít dotazy, můžete psát na email gregorova.jana@seznam.cz.