Výtvarný kurz

Datum a čas konání kurzu

16.02.2023 - 19.02.2023 (Celý den)

KDY
16. 2. 2023 – 19. 2. 2023
(začátek čtvrtek večer, ukončení neděle dopoledne)
Setkání je naplánované na dva celé dny (pátek a sobota). K tomu příjezd a začátek už ve čtvrtek navečer tak, abychom se mohli společně naladit a porozhlédnout po okolí. Ukončení je v neděli dopoledne po snídani závěrečným sdílením.

KDE
Organicfarm Soběsuky 85, 335 01
(Z Plzně směr Písek cca 34 km. Na začátku Nepomuka odbočka doprava, poté 3 km směr Neurazy, na konci vesnice Soběsuky vlevo)
www.organic-farm.cz

PRO KOHO
Kurz je určený jak pro začátečníky, tak pro pokročilé.

CO
Akvarelový kurz v prostředí moderního rodového statku v krásné pošumavské krajině jižně od Plzně. Počítáme s ranní lehkou jógou na protažení těla a podpoření kreativity. Malovat budeme v čisté přírodě s příjemným moderním zázemím.

CENA
Akvarelový kurz: 2200 Kč.
Ubytování, stravování, jóga, dýchání: 3900 Kč.
Výtvarné potřeby vhodné pro kurz možno poskytnout na místě za cenu 200 Kč.

REZERVACE A PLATBA ZÁLOHY
Rezervace na emailu: gregorova.jana@seznam.cz
Místo je závazně rezervováno zaplacením zálohy 2200 Kč na číslo účtu 4203706319/0800.
Do poznámky uveďte akvarel únor + jméno. Záloha je vratná do 1 měsíce před konáním kurzu. V dalších dnech je možné v případě využití místa náhradníkem zálohu přesunout na další termín kurzu.

VEDENÍ KURZU
Akvarel: Jana Gregorová www.janagregorova.cz
Jóga (pátek, sobota): Jana Silovská, dýchání podle Wim Hofa (neděle): Václav Silovský – instruktor metody

PODROBNOSTI
Malování akvarelem
Tématem kurzu bude příroda v předjaří. Budeme rozvíjet svou kreativitu pomocí různých cvičení. Pokud malujeme a odevzdáme se procesu, můžeme se ponořit do stavu bez myšlenek. Jsme tak ukotveni v přítomnosti a prožíváme stavy radosti bez ohledu na cokoli, co v běžném životě řešíme. Akvarelová cvičení nás k tomu povedou.

Jaro je silným impulsem pro růst všeho živého, a tak i my budeme objevovat a zapalovat svou živost. Půjdeme od konkrétního k abstraktnímu. Ti, kdo budou chtít zůstat u zobrazování konkrétního, budou podpořeni radami ohledně techniky a přístupu. Ti, kdo budou chtít svou malbu rozvolnit, budou moci využít mnohá cvičení ve skupině. V každém případě si všichni užijí barvy naplno. Celý kurz je veden s respektem k individuálnímu procesu každého účastníka. Začátečníci se naučí vše nezbytné ze základů akvarelu a nové poznatky a dovednosti hned prakticky využijí a rozvinou. Hlavním záměrem je podpořit každého účastníka v jeho malířském směru.

Jóga a dýchání

Na jógové cvičení si vezměte vhodné oblečení. Boty nepotřebujete, cvičíme bosi. Přibalte cvičební karimatku, dečku, mikinu, polštářek. Pokud cokoliv nemáte, je možné si v centru v omezeném množství zapůjčit. Cvičit se bude vždy ráno před snídaní v pátek a v sobotu. Cvičení povede Jana Silovská.

Na nedělní ráno před snídaní jsme zařadili dýchání podle Wima Hofa, které povede Václav Silovský.  Na toto cvičení vám postačí vybavení, které budete mít s sebou na jógu.

Stravování

Strava je veganská, pochází ze zahrady Organicfarm nebo od kolegů farmářů nebo je bio původu. Pokud máte jiné stravovací omezení, prosíme o informaci předem. Je zde možnost koupit si pro večerní posezení sladké i slané pochutiny, bio víno atd.

Ubytování

K dispozici jsou dvojlůžkové pokoje v externí budově. Ubytování je vybudované z čistě přírodních materiálů – včetně matrací a lůžkovin, také bez alergenních složek (jen bavlna, kokos, konopí). Klid navozuje také nepřítomnost wifi v celém areálu. Zároveň prosíme o maximální možné vypnutí mobilních telefonů, zejména v době spánku. Sociální zázemí je společné (4 toalety a 4 sprchy).

Dotazy

Pokud budete mít dotazy, můžete psát na email gregorova.jana@seznam.cz.