Výtvarný kurz

Datum a čas konání kurzu

12.08.2021 - 15.08.2021 (Celý den)

Příroda je na vrcholu léta štědrá. A pokud jde o akvarelovou inspiraci na rodovém statku, člověk neví, kam se dříve podívat. My její štědrost na tomto kurzu využijeme na maximum. Budeme malovat především luční kvítí, zachytíme jeho éteričnost a průsvitnost pomocí akvarelových lazur. Budeme míchat křiklavé barvy léta a zaměříme se na zelenou a zeleninu na záhonech. Zájemci o malbu krajiny si budou moci vyzkoušet perspektivu v krajině a zachycení krajiny velkými tahy štětcem. Budeme malovat podle živých předloh a také v plenéru. Pro ty, kteří začínají nebo by si netroufali na živé předlohy, budou k  dispozici také fotografie a akvarelové předlohy. Pokročilí i začátečníci budou moci malovat tempem odpovídajícímu jejich úrovni, pro začátečníky je na začátku připravena sada cvičení zahrnující základy akvarelu. Kurz je veden individuálním přístupem s cílem podpořit každého účastníka v jeho malířském směru.

Neustále slýchám, že z tvořivosti lidé zešílí. Nesouhlasím. Lidé zešílí, když se kreativně nevyjadřují… Takže tvořte s tím, co je ve vás, ať už to uspěje nebo ne… Pracujte, ať to lidé chápou nebo nechápou. Je to vše stejně jen instinkt a experiment a záhada, takže začněte. Začněte kdekoli, ideálně hned.“ (Elizabeth Gilbert: Velké kouzlo)

Cena: 4600 Kč (ubytování, strava, cvičení, malování). Výtvarné potřeby vhodné pro kurz možno poskytnout na místě za cenu 200 Kč.
REZERVACE A PLATBA ZÁLOHY Rezervace na emailu: gregorova.jana@seznam.cz. Místo je rezervováno zaplacením zálohy 2000 Kč na číslo účtu 4203706319/0800. Do poznámky uveďte akvarel léto+jméno. Záloha je nevratná. Pokud se účastník po uhrazení zálohy nemůže zúčastnit kurzu, v případě využití jeho místa náhradníkem je možné zálohu převést na jiný termín.
VEDENÍ KURZU Akvarel: Jana Gregorová www.janagregorova.cz Jóga (pátek, sobota): Jana Silovská, dýchání podle Wima Hofa (neděle): Václav Silovský