Yin Yoga Yana

Datum konání kurzu

12.10.2023 - 15.10.2023

„Yin yóga je v dnešní době velmi potřebná. Nabízí způsob, jak zapomenout na představy o tom, jací bychom měli být, a pomoci návratu sami k sobě, do míst, kde se může odehrát skutečné léčení.“
Jin jóga spojuje jogínskou a taostickou tradici s poznatky moderní západní vědy a je považována za praxi klidné síly. Většina forem jógy praktikované v západním světě je spíše jangové povahy – v centru jejich pozornosti stojí práce se svaly a snaha o dosažení určité formy.
Jedním z mnoha přínosů jin jógy je nenásilná kultivace meditativních stavů v déle držených pozicích. Jin jóga může pomoci změnit kvalitu prožitku při sezení v meditaci, které nám z počátku může připadat jako nepohodlné nebo obtížné. Prostřednictvím série krátkých meditativních spočinutí v průběhu jin jógových ásan budeme kultivovat objevování vnitřního míru a harmonie a ponechání věcem volného průběhu, nepotlačování a přijetí. Na fyzické úrovni se zaměříme zejména na ásany otvírající kyčle a působící na páteř, tedy ty části našeho těla, jejichž uvolněnost a rozhýbanost pro sezení v meditaci také oceníme.
Yin Yoga Yana – je osobitý styl, kdy v praxi kombinuji úvodní praxi dechu, jin jógu, krátké flow na protažení a posílení celého těla a závěrečnou relaxaci.

Tento víkend ale není pouze o cvičení yogy, ale také o to užít si víkend naplněný činnostmi, které posilují naše tělo, mysl i ducha. Zvědomit si, že účel našeho života je radost, a otevřít si cestu k jejímu plnému prožití ve všech oblastech života. Inspirovat účastníky k dalším životním krokům, ke změnám, které již cítí, že mají přijít. Nasměrovat, ukázat možnosti a cesty, jak realizovat své sny.
Mít možnost si uvědomit, že všechny okolnosti, které jsme si v životě vytvořili jsou výsledkem našeho myšlení, za které musíme vzít zodpovědnost. Začít důvěřovat sami sobě a svému vyššímu vedení, intuici a hlasu srdce.

  • 4 lekce yogy, pranajama
  • dýchání podle Wim Hof metody
  • osho meditace
  • přednáška
  • veganská strava
  • aktivní odpočinek při pracovní meditaci
  • relax a studium
  • sauna
  • podle situace film či tematický dokument

Začátek je již ve čtvrtek: příjezd mezi 17. – 18.00hod
V neděli ukončení v ca 13.00 hod.
Brunch, odpolední polévka a dezert, večeře.

Místo konání:
Organicfarm Soběsuky čp 85 , Nepomuk 33501.
Celková cena je: 6700,- Kč.
Záloha je ve výši 4000,– kterou prosím zašlete převodem na účet: 123-1692530217/0100. Jako text uveďte svoje jméno a příjmení. Je to vaše potvrzení účasti. Doplatek ve výši 2700,– se platí na místě.

PROGRAM (bude upřesněn před konáním yogy).

Těšíme se na vás v našem ráji:-)

Jana a Vašek Sil.